Zawody klasycznego żeglarstwa Les Voiles d' Antibes we Francji.

Zawody żeglarskie

Od roku 1996 r. Les Voiles d'Antibes jest pierwszą dużą imprezą europejską w klasycznym sezonie żeglarskim dla wielu entuzjastów żeglarstwa, a także wydarzeniem otwierającym Panerai Classic Yachts Challenge od wielu lat. Każdego roku, na początku czerwca, Port Vauban - największa europejska marina - i wody przybrzeżne między zatoką Antibes i Juan-les-Pins, obsługują flotę legendarnych łodzi, które rzucają sobie wyzwanie w ciągu pięciu dni regat. Wyścigi, które wywołują rywalizację pomiędzy załogami są prawdziwym widowiskiem.

Lazurowe Wybrzeże słynące z piękna krajobrazu i bogatej kultury, oferuje właścicielom i załogom atmosferę wspaniałej zabawy podczas regat. Antibes, jako jeden z najbardziej ruchliwych kurortów regatowych na torze oferuje niezliczoną ilość atrakcji. Koncerty: znany na całym świecie festiwal Jazzowy, wystawy, parady, pokazy mody i inne niespodzianki ożywiają życie na lądzie, pozostawiając wiodącą rolę imprezy "damom morza".

Dla większości uczestników to prestiżowe spotkanie jest pierwszym ważnym wydarzeniem sezonu śródziemnomorskiego. Można tu zobaczyć takie łodzie jak Ikra, suwerenny, Thendara Lelantina, Outlaw, Adria, Cambria, Tuiga i wiele innych. Każdego roku na torze pojawia się od pięciu do piętnastu nowych łodzi. Antibes jest pierwszym dużym zgromadzeniem sezonu, żeglarze a trofeum Panerai to bez wątpienia jedno z flagowych wydarzeń w basenie Morza Śródziemnego.

zawody dla żeglarzy

plenfrdeptrues