Zanurz się w słonecznym świecie wyspy Sal lub nieskazitelnie białych wybrzeżach Boa Vista na Wyspach Zielonego Przylądka.

wyspy-zielonego-przyladka1.jpg

Dlaczego powinieneś odwiedzić Wyspy Zielonego Przylądka?  

Republika Zielonego Przylądka położona jest na 10 większych wyspach i 5 wysepkach bezludnych. Wyspy o największych walorach turystycznych to: Mindelo, Boa Vista i Sal. Do niedawna możliwe było podróżowanie między wyspami tylko drogą lotniczą. Obecnie wprowadzono połączenie morskie, co znacznie obniża koszty podróży. Na Santiago i Mindelo są wypożyczalnie samochodów. Prowadząc samochód, należy zachować dużą ostrożność, ponieważ tamtejsi kierowcy nie są zbyt zdyscyplinowani, a na wyspach nie ma pomocy drogowej.

Wszystkie wyspy są wulkaniczne, ale aktywny wulkan można znaleźć obecnie tylko na Fogo. Każda wyspa jest na swój sposób charakterystyczna i wyjątkowa. Na zachodzie mamy wysokie wulkaniczne góry i skaliste linie brzegowe. Wschodnie wyspy są płaskie. Przepiękne długie, piaszczyste plaże można znaleźć na Sal, Boavista i Maio.

Na Wyspach Zielonego przylądka sezon trwa cały rok – są tu idealne warunki wiatrowe, ciepła woda i słońce. Położenie w strefie klimatu tropikalnego sprawia, że nie ma tu dużych wahań temperatury - średnia temperatura w styczniu i lutym to 24C a w najcieplejszym miesiącu - wrześniu  29C.  

Zwykłe życie zaczyna się tam, gdzie rytm dnia wyznaczają proste czynności takie jak na przykład przyrządzanie jedzenia, łowienie ryb, uprawa roślin, czy hodowla zwierząt. To wszystko można tu obserwować na każdym kroku.

cape-verde-2698680_1280.jpg
cape-verde-2698689_1920.jpg

Wyspy dla odkrywców

Różnorodność archipelagu można opisać trzema słowami – sabura, morabeza i sodade. Wyraz sabura oznacza „coś fajnego” – takie są Wyspy Zielonego Przylądka. Czas na nich płynie po prostu w miłej, spokojnej, bezstresowej atmosferze. Morabeza to z kolei „gościnność”.  Znaczenie tego słowa zrozumie każdy, kto będzie miał okazję trochę bliżej poznać Kabowerdeńczyków i zaprzyjaźnić się z nimi. Z pewnością dołożą oni wszelkich starań, aby turyści poczuli się u nich jak u siebie w domu. Sodade znaczy „tęsknota”. Zrozumieć mogą ją wszyscy ci, którzy pokochają Cabo Verde i będą musieli te strony opuścić.

Wyspy Zielonego Przylądka to coś o wiele więcej niż różnorodne krajobrazy, w tym piękne plaże i zachwycające widokami szlaki górskie. Aby je odkryć, wystarczy tylko chcieć. Ten mały archipelag posiada aż cztery lotniska międzynarodowe – na Santiago, Sal, São Vicente i Boa Viście. Na dodatek najprawdopodobniej od maja 2018 r. nastąpi w końcu planowane zniesienie obowiązku wizowego dla obywateli Unii Europejskiej przybywających na Cabo Verde w celach turystycznych. Między wyspami najlepiej poruszać się samolotami. Wystarczy zatem zarezerwować bilet, spakować się i wyruszyć na spotkanie przygodzie, aby poznać największe skarby tego wyjątkowego archipelagu, czyli jego gościnnych mieszkańców i ich bogatą kulturę.

Co warto kupić na Wyspach Zielonego Przylądka? Lokalne tkaniny, batiki, wyroby z wikliny, przedmioty i rzeźby z drewna. Najbardziej znane również jest sól oraz grog – jest to lokalna odmiana rumu.

wyspy-zielone.jpg
cape-verde-3611195_1920.jpg

Muzyka i kuchnia

Przez długi czas, zanim na świecie popularność zyskały złote piaski Sal i Boa Visty, Wyspy Zielonego Przylądka były kojarzone zwłaszcza z muzyką, a w szczególności z wyjątkową artystką Cesárią Évorą (1941–2011), zwaną Bosonogą Diwą i Królową Morny. Chyba niewiele jest miejsc na świecie gdzie choćby raz nie rozbrzmiała jej słynna piosenka Sodade. Muzyka unosi się tutaj w powietrzu, wyspiarze mają ją we krwi. Tradycyjne gatunki takie jak morna, coladeira (koladera), funaná, batuque (batuk, batuku), tabanka (tabanca) lub colá znakomicie oddają bogactwo kulturowe Cabo Verde. Oprócz licznych festiwali, organizowanych przez cały rok, ale najczęściej w lato, kabowerdeńskie utwory rozbrzmiewają także podczas obchodów rozmaitych świąt. Na żadnym z takich wydarzeń nie może zabraknąć również typowego dla archipelagu jedzenia.

fotolia_26679172_subscription_monthly_m.jpg
fotolia_60036774_subscription_monthly_m.jpg

Kuchnia Wysp Zielonego Przylądka, choć niezbyt urozmaicona, jest smaczna. Dostępność wielu towarów na targach i w sklepach zależy od cyklów upraw, dlatego lokalne produkty są zazwyczaj świeże i zdrowe. Kabowerdeńskie potrawy bazują przede wszystkim na rybach, fasoli i kukurydzy. Kukurydza stanowi składnik wielu dań, ale także uchodzi za symbol nadziei i ma nawet swój festiwal (Festa do Milho) organizowany na Santiago co roku w dniu 1 listopada, kiedy to je się ją pod każdą postacią.

Na stołach bardzo popularne są również ryby. Jedynie od powodzenia podczas połowu zależy, co trafi na talerz, makrela czy raczej tuńczyk. W niektórych okresach w roku mamy szansę zamówić nawet takie przysmaki jak homary czy percebes (kaczenice)!

fotolia_202141849_subscription_monthly_m.jpg
2.png
4.png
6.png

Ciekawostki.

- Kontynent: Afryka
- Stolica kraju: Praia
- Liczba mieszkańców: 499 796 osób
- Waluta: escudo
- Język urzędowy: Portugalski
- Kraj ten jest 78 razy mniejszy od Polski.
- Motto kraju - "Jedność, Praca, Postęp".
- Średnia temperatura wynosi w styczniu 21°C, w lipcu 25°C.
- W kraju tym jest ponad 1 350 km dróg utwardzonych ( 0,002 % wszystkich dróg na świecie).
- 9 lotnisk, wszystkie z utwardzoną nawierzchnią.
- Ruch lewostronny
- Najwyżej położonym miastem w jest Estância Roque.
- Powierzchnia kraju: 4 033 km2
- 845 km2 powierzchni porastają lasy (21%).
- Obowiązujący czas na wyspach jest plus 1 godzina + 1 GMT.
- Pobyt na wyspach możliwy jest od 50 USD dziennie. Butelka wody 1,5 litra kosztuje 1 euro, obiad od ok. 10 euro.

fotolia_100068958_subscription_monthly_m.jpg
sunset-1035970_1920.jpg

Gdzie się zatrzymać na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspą najczęściej i najtłumniej odwiedzaną przez turystów jest Sal, prawdopodobnie ze względu na jej sławę wśród miłośników sportów wodnych oraz dobrze rozwiniętą sieć hoteli i restauracji. Niebagatelny wpływ na jej popularność ma także obecność międzynarodowego lotniska - Aeroporto Internacional Amilcar Cabral.

Prawdziwą perłą jest jednak, wciąż nieskażona wpływem turystyki, dziewicza Boa Vista. Znajdują się tu najpiękniejsze piaszczyste plaże z ciągnącą się kilometrami Santa Monicą, malownicze wydmy, dające cień palmy i urocze wioski o wyjątkowej architekturze. Warto tu przyjechać nawet dla samych plaż. Ich drobny, miękki piasek przyniesiony został przez Atlantycki wiatr znad Sahary.

boa-vista-3444300_1920.jpg
cape-verde-surfing.jpg

Co warto zwiedzić  na Wyspach Zielonego Przylądka?

Boa Vista

Na Boa Vista najlepsze są plaże. Na bardziej odludnych plażach dodatkową atrakcję stanowią żółwie morskie. Boa Vista to świetne miejsce dla windsurferów.

Mindelo - Praia

Miasta Mindelo, Praia to niepowtarzalny postkolonialny klimat, małe kawiarenki z przepyszną kawą, targi owocowe, targi rybne, port.

Brava

Brava jest jedną z najbardziej malowniczych wysp i gór, które oferują jedne z najlepszych szlaków pieszych w Republice Zielonego Przylądka.

Sao Vincente

Najładniejsza plaża na Sao Vincente rozciąga się między Baia das Gatas i Calhau, gdzie można wybrać się na długi spacer połączony z plażowaniem i kąpielą.

Santo Antao

Na Santo Antao można podziwiać liczne akwedukty i systemy rynien i basenów (z czasów kolonialnych), które służą do nawadniania pól uprawnych.

Monte Verde (Zielona Góra)

Monte Verde to najwyższy szczyt Sao Vicente i bardzo dobry punkt obserwacyjny.
cape-verde-horsing-quad-biking.jpg
cape-verde-horsing-riding1.jpg
3.png
fotolia_180247126_subscription_monthly_m.jpg
landscape-1171663_1920.jpg

Wulkan Fogo

Wulkan Fogo utworzył wyspę o tej samej nazwie. Regularny stożek wyraźnie odcina się od powierzchni morza. Wulkan wciąż jest aktywny. Ostatnia erupcja miała miejsce w 1995 roku. Szczyt wulkanu to najwyższy punkt na wyspach, 2829 metrów. W rzeczywistości jest to szczyt dużo większej góry, której znaczna część, ponad 5000 metrów, znajduje się pod wodą.

fotolia_24547084_subscription_monthly_m.jpg

Rynek nieruchomości

Dzięki kwitnącemu rynkowi turystycznemu na Wyspach Zielonego Przylądka inwestycje w zagraniczne nieruchomości jeszcze nigdy nie zapowiadały się tak dobrze.

Rynek deweloperski specjalizuje się w wyszukiwaniu innowacyjnych okazji i oferowaniu inwestorom bezpiecznych opcji.

Umowy partnerskie ze światowej klasy operatorami wycieczek niezmiennie zapewniają 5-gwiazdkowe wrażenia, dzięki którym goście rok po roku wracają w to samo miejsce.

7.png
melia-dunas-deluxe-room-the-level.jpg
melia-dunas-rj_champagne-bar.jpg

Zakup nieruchomości

Dzięki temu, że inwestorzy (deweloperzy) oferują bezpieczeństwo w postaci materialnych aktywów oraz zapewniają różne możliwości generowania zwrotu z inwestycji początkowej, nieruchomości wciąż stanowią jeden z najbardziej popularnych sposobów zapewnienia sobie lepszego zysku z zainwestowanych środków. Innowacyjne sposoby kreowania okazji inwestycji w nieruchomości dokonywane są przez sprawdzone firmy.

Zakup nieruchomości za granicą nie musi być skomplikowany. Dzięki sprawdzonym kontaktom zespół World Home udzieli wsparcia na każdym etapie tego procesu. Procedura jest prosta. Wystarczy wybrać jedną z trzech dostępnych możliwości wynajmu i obserwować, jak zwraca się długoterminowa inwestycja.

Prezentowany przez nas system posiada sprawdzony model inwestowania, który przynosi gwarantowane zyski od powstania pierwszego obiektu na Wyspach Zielonego Przylądka. Dzięki strategicznym partnerom i umowom z operatorami turystycznymi na całym świecie branża turystyczna ma się coraz lepiej i  nieustannie przyczynia się do jej rozwoju dzięki gwarantowanym najemcom.

Jeśli chciałbyś zakupić nieruchomość w ramach jednej z inwestycji w 5-gwiazdkowym kompleksie wypoczynkowym na Wyspach Zielonego Przylądka zapoznaj się z ofertą jaką przygotowaliśmy.

Inwestorzy skorzystają z obecności na rynku o dużym zwrocie z kapitału, dzięki rozwijającej się turystyce i umowom z operatorem obiektu.

Aby skorzystać z tej niepowtarzalnej oferty inwestycyjnej skontaktuj się z naszym zespołem i umów się na indywidualne spotkanie.

melia-dunas-pool-brava-night.jpg

Zarządzaj nieruchomością na swój sposób…

Są do wyboru różne rozwiązania – klienci mogą sami zarządzać swoimi nieruchomościami, wynajmując je rodzinie lub znajomym, ogłosić nieruchomość w Internecie z pomocą niezależnego biura pośrednictwa nieruchomości albo wynająć ją za pośrednictwem specjalnego programu.

Wszystkie mieszkania, pokoje, apartamenty i wille są sprzedawane w oparciu o umowę z tytułem własności do lokalu oraz indywidualnie rejestrowane pod oddzielnym aktem własności, dzięki czemu klient jest posiadaczem niczym nieobciążonego tytułu własności do swojej nieruchomości.

A zatem to klient decyduje, jak chcesz zarządzać swoją nieruchomością i jak będziesz czerpać korzyści z inwestycji. Bez względu na to, czy postanowi ją zatrzymać na prywatny użytek swojej rodziny, wynająć ją niezależnie z pomocą pośrednika nieruchomości lub też dołączyć do programu najmu, wybór będzie należeć do klienta.

Zakup na własny użytek

Luksusowy dom wakacyjny w słońcu to marzenie większości z nas, dlatego to całkowicie zrozumiałe, że klient może zechcieć zatrzymać go dla siebie. W takiej sytuacji może nadal korzystać z wszystkich luksusowych udogodnień, w tym także z dostępu do terenów wspólnych, basenów i pomieszczeń na terenie kurortu.

Może również korzystać z licznych barów i restauracji, płacąc za usługi świadczone na bieżąco, albo za dodatkową opłatą pozwoli sobie podczas urlopu na pakiet all-inclusive. Dostęp do sieci bezprzewodowej jest bezpłatny, a za dodatkową opłatą można także zamówić sprzątanie nieruchomości.

 

 

white-sands-hotel-and-spa-cgi2.jpg
melia-dunas-resort-view.jpg
site-plan.png
plenfrdeptrues